• Wermundsen Oy jätkab laienemist: Omandab enamusosaluse Kovartek Oy-s

Wermundsen Oy suurendas oma turuosa omandades enamusosaluse Kovartek Oy’s 2022. aasta märtsis sõlmitud lepingu alusel. Wermundseni kontsern on Soomes juhtiv tehnoloogia- ja toiduainetööstuse lahenduste tarnija, mis laiendab oma tegevust erinevatesse tööstusharudesse. Wermundsen grupi juhatuse esimees Juha Wermundsén tõi välja, et “Meie eesmärk on kontserni kasvatada nii orgaaniliselt kui ka uusi firmasid omandades.”

Kovartek hakkab tegutsema Wermundsen Oy iseseisva tütarettevõttena. Firma esindab oma tootevalikus mitmeid suuri rahvusvahelisi tarnijaid. Kovarteki asutaja Petri Koponen jätkab ettevõtte tegevjuhi ja vähemusaktsionärina. „Kokkuvõttes oli otsustamine lihtne, sest uute partnerite omavaheline keemia toimib hästi ja Wermundseni kontserni tuleviku väljavaade on positiivne nagu ka Kovartekil. Tänu suuremale haardele suudame oma klientidele pakkuda veelgi rohkem tehnilisi seadmeid ja lahendusi,“ ütles Petri Koponen.

Kovartek Oy on 2004. aastal asutatud ettevõte, mille tootevalikusse kuuluvad tööstuslikud komponendid ja lahendused, sealhulgas tööstuslikud ventiilid, toruliitmikud ja pumbad. Lisaks leiab tootevalikust plastikust ventiilide ja toruliitmikute seeria, mis sobivad kasutamiseks keemiatööstuses. Ettevõtte 2021. aasta käive oli veidi üle 1,2 miljoni euro. Ettevõtte ruumid ja ladu asuvad Vantaas.

Wermundsen Oy on tehniliste lahenduste hulgimüügiga tegelev kontsern, mille käive oli 2021. aastal ligi 30 miljonit eurot. Gruppi kuuluvad firmad Wexon, Solotop ja Gistele on oma äritegevusega saavutanud Soome turul koha oma valdkonna liidrite hulgas.