• Wermundsen Grupp tugevdab oma positsiooni jaekaubanduses, HoReCa sektoris ja toiduainetööstuses - Solotop ja Restaone ühinevad

Wermundsen Grupp teeb olulise strateegilise sammu ning omandab Restaone’i. Kaks juhtivat ettevõtet, Solotop ja Restaone, ühinevad ja loovad uut sünergiat jaemüügi-, restorani- ja toiduainetööstuse ettevõtete jaoks.

Restaone’i tegevdirektor Petri Huolman kommenteerib: “Solotopiga ühinemine annab meile märkimisväärsed kasvuvõimalused, mida oleks olnud üksi raske saavutada. See samm tugevdab meie turupositsiooni ning loob meie klientidele uusi võimalusi ja laiema teenuste valiku.”

“Ettevõtete ühinemine avab Solotopile uusi võimalusi meie klientidega koostöö süvendamiseks. Klientidel on selge soov laiemate lahenduste järele alates planeerimisest kuni rakendamiseni ning koostöö Restaone’iga teeb nende pakkumise võimalikuks,” kommenteerib Solotopi tegevdirektor Johanna Kemppainen. “Solotop on tuntud oma kvaliteetsete seadmelahenduste ja hooldusteenuste poolest jaekaubandusele ja toiduainetööstusele ning Restaone on spetsialiseerunud restoranide kujundamisele ja varustamisele. See liit pakub klientidele laiemat teenuste ja toodete valikut, mis hõlmab kõike alates köögiseadmetest ja kaaludest kuni eritellimusmööbli ja visuaalse ruumiplaneerimiseni,” jätkab Kemppainen.

Wermundsen Grupi tegevdirektor Kari Wermundsén kommenteerib: “Wermundsen Grupp ootab ettevõtte uue peatüki algust ning on pühendunud Solotopi ja Restaone’i ühinemise toetamisele, et tagada klientidele ja töötajatele tõrgeteta üleminek. Ühinenud ettevõtte peakontor saab asuma Helsingis ning jätkab tegevust osana Wermundsen Grupist.”

Ettevõtete ühinemine on Wermundsen Grupi pikaajaliste eesmärkide jaoks strateegiliselt oluline. See laiendab kontserni teenuste ja toodete portfelli ning tugevdab selle positsiooni turuliidrina jaemüügi-, HoReCa- ja toiduainetööstuse sektorites.

Wermundsen Oy on tehnika hulgimüügile keskendunud kontsern, mille käive 2022. aastal on ligikaudu 30 miljonit eurot. Kontserni kuulub kuus ettevõtet: Wexon, Solotop, Gistele, Restaone, Kovartek ja Wermundsen OÜ, millest igaüks on oma turuliider vastavad ärivaldkonnad.